Dc Motor & Encoder Tamiri

Dc Motor & Encoder Tamiri

Dijital ve elektronik kart tamiri konusunda farkındalık yaratan Kaplantek Teknik Elektronik firmasının hizmet verdiği alanlardan biri de DC motor ve envoder tamir hizmetidir. Marka bağımsız olarak servo motor, sürücü motor ve encoder tamir hizmet veren firma bu alanda uzun yıllardır sektörde yer alan ve adından söz ettirmiş personellere sahiptir. Her tip ve her marka dc sürücü, step motor, inverter, sürücü, encoder onarımı, stegman, heindenhain marka encoderli motor arıza tespiti ve tamiri hizmetin hem maddi açıdan hem de profesyonel bir şekilde alabilmek için yapmanız gereken firmamız ile irtibata geçmek ve size ulaşılmasını beklemek. En kısa süre de size ulaşan ekibimiz yerinde eve laboratuvar ortamında sizlere hizmet veriyor. Arızalanan servo motorlarınız ile ilgili olarak bilgi ihtiyacınız oluştuğunda, arızanın kaynağının tespit edilmesi, hızlı bir şekilde tamir hizmeti almak istediğinizde 7/24 iletişim kurabileceğiniz, ihtiyacınız olan hizmeti profesyonel bir şekilde alabileceğiniz bir firma olan Kaplantek Teknik Elektronik firması kurumsal ve deneyimli bir firma olarak sektör fark etmeksizin sizlere hizmet sunuyor. Cihazlarınızda, makinelerinizde yer alan DC motor ve encoder arızası için bizimle iletişim kurduğunuz andan itibaren işlemler şu şekilde ilerlemektedir.

1 ) Kısa süre içinde alanında profesyonel olan deneyimli kadromuz sizinle irtibata geçerek adresinize geliyor.

2 ) Ekibimiz hızlı bir şekilde arızalı olan veya herhangi bir sebepten çalışmayan dc motor ve sürücüleri, encoderı inceleyerek mekanik ve elektriksel parçaların kontrolünü yapıyor, tüm bağlantıları ayrıntılı bir şekilde inceliyorlar.

3 ) Motor mili kontrolü, rotor boşluk kontrolü, konektör ve kapak kontrolü, rulman kontrolü, sargı ve fren omaj kontrolü, sargı izolasyon kontrolü, fren moment kontrolü, encoder, resolver, hall, tacho geri besleme kontrolü, mıknatıs manyetik alan şiddeti kontrolü gibi tüm ayrıntıları kontrol eden ekibimiz arızanın temel sebebini veya sebeplerini belirlemektedir.

Bu kontrolleri yapan teknik ekibimiz arıza kaynağına ve durumuna göre size DC motor ve encoder tamiri için süre, fiyat ve işlem bilgilerinin yer aldığı bir teklif sunuyor. Teklif süresi, fiyatı sizin için uygun ise onay veriyorsunuz ve ekibimiz arıza durumuna göre yerinde onarım yapıyor veya dc motoru, encoderı demonte hale getirip merkez laboratuvarına getirerek onarım işlemlerine başlıyor. Onarım işlemleri ile ilgili olarak ekibimiz profesyonel bir şekilde sizlere şu hizmetleri sunuyor.

1 ) Servo motorun orijinal ölçülerine uygun olacak şekilde kapak ve mil imalatlarının yapılarak yerine monte edilmesi,

2 ) Motor sargılarının yenilenmesi ve test edilmesi,

3 ) Fren sargılarının sarılması, arızanın tamiri, flanş, balata, yay değişimi yapılması,

4) DC motor içinde yer alan ve deforme olmuş tüm parçaların tamir edilmesi, mevcut durumuna göre değişiminin yapılması,

5 ) DC motor içinde yer alan rulmanların incelenmesi sonucunda değişimi gerekenlerin kaliteli rulmanlar ile değiştirilmesi,

6 ) Motorun yıkanması, vernik işlemine tabi tutulması, boyanması ve fırınlanması,

7 ) Balans ayarının yapılması, hasar görmüş olan geri besleme elemanlarının değişimin yapılması işlemleri yapılır ve DC motor arıza tamiri tamamlanır. Bu aşamadan sonra sıra test aşamasındadır. Motor artık test aşamasında test edilir. Test işlemi sırasında;

1 ) Sargılar ile gövde arasında yer alan izolasyon kontrolünün yapılması, megger testinin yapılması ve sonuçlarının kayıt altına alınması,

2 ) Stator sargısı ve fren omaj testlerinin yapılarak motor ve encoder performanslarının ölçülmesi,

3 ) Mıknatısların kontrolünün yapılması için EMF testinin yapılması,

4 ) Fren moment testleri, motor sürüş testlerinin yapılarak test aşaması tamamlanır.

Kaplantek Teknik Elektronik firması olarak sektörde yer alan tüm markalar için servis ve tamir hizmeti vermekteyiz. Ülkemizde ve dünya genelinde yaygın olarak kullanılan; ABB, AEG, Baumer Group, Danfoss, Indramat, Toshıba, Telemecanique, MItsubishi, LG, Danaher, Motorola, National Semiconductor, Reggiani Macchine, Sıemens, Schneider elektric, Lafert North America, Hartman Braun, KEB markalarına ait DC motor ve Encoder tamir hizmeti veriyoruz.

Encoder Tamir Hizmetleri

DC motor ve Encoder tamir hizmeti veren firma Encoder konusunda profesyoneller ile çalıştığı için sizlere şu hizmetleri sunmaktadır.

1 ) Arıza yapmış olan encoder için bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren iş yerinize gelerek veya merkez laboratuvarımızda optik ve mekanik olarak kontroller sağlanmaktadır.

2 ) Encoderin mil ekseni üzerinde rahatça dönmesini sağlayarak mekanik arızaların tespit edilmesi, kayıt altına alınması işlemleri yapılır.

3 ) Mekanik test makinesine bağlanan encoderin çalışması için uygun gerilim verilir ve çalışması gözlenir. Yapılan gözlem sonucunda arıza oluşmasına neden olan etkenler tespit edilir.

4 ) Encoder mekanik test kapsamında kapasitesine göre farklı hızlarda döndürülerek elektrik pulse üretip üretmediği tespit edilir. Bu durum osiloskop ile tespit edilir.

5 ) Encoderin mekanik test sorasında sergileyeceği performansa göre açısal ayarları kontrol edilir, ayar kaçması varsa açısal ayarlar yapılır.

6 ) Encoder üzerinde yer alan elektronik kart sinyal çıkışını önleyen optik ve elektronik malzemeler değiştirilir, enkoder sinyal okumaya hazır ve sinyal almaya hazır hale getirilir.

7 ) Encoder optik üniteleri kimyasal ile yıkanır, temizlenir, kurutulur, sinyaller kontrol edildikten sonra işlemler sonlandırılarak ilgili kişiye teslim edilmek üzere bilgi verilir.

Hangi marka olduğundan bağımsız olarak yapılan bu işlemler tüm encoder arızalarında standart olarak yapılmaktadır. Encoder arızalarında bir tek parçanın arıza yapması diğer parçaların ayarlarının bozulmasına ve arıza sebebinin sayısının artış göstermesine neden olabilir.

Dc motor ve encoder arızası oluştuğunda bağlı olan cihazlar ve makineler çalışmaz hale gelir. Bu durum makinelerin kullanım dışı olmasına ve üretimin veya işleyişin durması demektir. Maddi açıdan zarar anlamına gelen bu durumun en kısa süre de çözülmemesi durumunda maddi açıdan zarar oranında artış gösterilecektir. Böyle olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalmamak ve arızaların kısa süre de profesyonel olarak çözülmesini istiyorsanız Kaplantek Teknik Elektronik firması ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Çözüm odaklı çalışan ve müşteri memnuniyeti ön planda tutularak hizmet veren firma sektör fark etmeksizin tüm sektörlere hizmet vermektedir. Hızlı ve kısa süre de profesyonel DC motor ve encoder tamir hizmeti alabileceğiniz elektronik firması olarak piyasa koşullarında rekabet edilebilir ve ekonomik fiyatlar ile sizlere hizmet veriyoruz. Elektronik kart arızası yapan DC motor ve encoder arızalarında da oldukça profesyonel bir şekilde hizmet alabileceğiniz firma bünyesinde çok uzun yıllardır sektörde yer alan uzmanlar bulunuyor. Bu açıdan da avantaja sahip oluyorsunuz. Yerinde onarım ve tamir hizmetleri verilmesi de size sağlanan fırsatlar arasındadır. DC motor ve encoder tamir hizmeti alırken size teklif ile verilen tamir süresi içinde hizmet alıyor olmanız, cihazlarınızın veya makinelerinizin uzun süreler kullanım dışı kalmasını ve maddi açıdan zarar görmenizi önlüyor. Maddi açıdan ve zaman konusunda size tasarruf etme olanağı sağlayan firma aynı zamanda kurumsal ve profesyonel olarak hizmet verdiği için hiçbir problem yaşamadan tamir hizmeti almış oluyorsunuz. Sektörde kullanılan dc motor türleri ve modelleri konusunda sahip olduğu tecrübe ile sizlere arıza ve onarım hizmeti veren firma kısa süre de ekonomik olarak arıza tespiti, onarım ve test hizmetleri almanızı da sağlıyor.