Dijital ve Analog Kart Tamiri

Elektronik kart tamiri, konusunda profesyonel bir firma olan Kaplantek Teknik elektronik firması tüm sektörlerde kart tamiri hizmeti veriyor. 2017 yılında sektöre giriş yapan ve kurumsallığı, profesyonelliği ile adından söz ettiren firma dijital ve manuel kart tamiri konusunda sektörün önce firmalarının başında geliyor. İmalat ve endüstri sektöründe yer alan tüm firmaları için hayati öenem sahip olan elektronik kartlar genel olarak otomasyon sistemlerinde, üretim robotlarında, motor sürücülerinde yer alıyor. İşletmeler için hayati öneme sahip olan bu sistemlerde bulunan elektronik kartların tamiri konusunda sizlere hizmet veren firmanın tamirini yaptığı kartları şu şekilde sıralamak mümkün:

1 ) Power supply elektronik kart onarımı,

2 ) Motor sürücüleri, DC, AV, Step, Servo sürücü kart onarımı,

3 ) invertör ve konvertör kart onarımı,

4 ) CPU kart tamiri,

5 ) Dijital ve analog kart tamiri, onarımı,

6 ) PLC ınput, output kart onarımı,

7 ) Kesintisiz güç kaynakları kart onarımı,

8 ) Otomasyon kart onarımı,

9 ) Elektronik kart tamir, bakım ve onarımı,

Hizmetleri veren firma bu hizmetlerin bir kısmını yerinde arıza tespiti ve onarımı şeklinde verirken bir kısmını da merkez laboratuvarında vermektedir. Merkez laboratuvarına götüreceğimiz kartlar için sizlere söz verdiğimiz sürelerde tamir hizmeti veriyoruz.

Dijital Ve Analog Kartların Kullanıldığı Alanlar

Hayatımızın kolaylaşmasını sağlayan dijital ve elektronik kartlar başta tekstil, dokuma, iplik sektörü olmak üzere plastik enjeksiyon, medikal ve tıbbi cihaz üretimi, makine sanayi, otomotiv sektörü, gemi elektroniği, dijital yayın hizmetleri, baz istasyonları, metro ulaşım hizmetleri, raylı sistemler ulaşım, gemi teknolojileri ve hava teknolojileri gibi çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle olası bir arıza durumunda bu sektörlerin durması demek insan hayatının durması demektir. Arızanın giderilmesi süresi boyunca insan yaşamı çok zorlu bir süreç halini alır. Dijital ve analog kart arızalarında profesyonel arıza onarım hizmetleri sunan Kaplantek teknik Elektronik firması insan yaşamının daha kolay olabilmesi için üzerine düşeni yapmaktadır. Hangi sektör olursa olsun tüm sektörler için elektronik kart tamir hizmeti veren firma aynı zamanda kart türlerinin tamamı içinde yedek parça imkanı sağlıyor. Profesyonel bir stok sistemine sahip olan firma bu özelliği ile olası kart arızalarında ihtiyaç duyulan parçalara anında ulaşarak tamirat sürecini hızlandırarak sizlere hızlı bir şekilde hizmet sunuyor.

Dijital ve analog kartların kullanıldığı sektörlerde kartların kullanılamadığı sürelerde maddi olarak kayıp miktarı da çok fazla olacağı için firmamı ile iletişime geçmeniz sizin açınızdan da faydalı olacaktır. Dijital ve analog kart tamir hizmetlerinin yanında önleyici ve tedbir amaçlı bakım hizmetleri de veren firmamız daha büyük arızalar oluşmasını da önlemektedir. Olası bir kart arızası durumunda firmamı ile çalışmanız halinde şu avantajlara sahip olabiliyorsunuz.

l Sunmuş olduğumuz ekonomik çözümler ile bütçeniz yara almıyor.

l Yedek parça stok durumu yeterli sayılarda olduğu için yedek parça tedarik ve temin süresi beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

l Garantili elektronik kart tamir hizmeti aldığınız için olası bir arıza yaşanması durumunda ne yapacağı sorusunun cevabını düşünmek zorunda kalmıyorsunuz.

l Hızlı bir şekilde tamirat hizmeti aldığınız için işletmenizin uzun süreler çalışmadan beklemesi gibi bir durum oluşmuyor.

l Dijital ve analog kart tamir hizmeti alırken hem zamandan hem maddi olarak tasarruf ettiğiniz gibi yerinde tamirat hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz.

Kaplantek Teknik Elektronik firması olarak uzun yıllardır sektörde yer alan ve elektronik kart tamirinde profesyonel olan personeller ile çalışıyoruz. Bu durum müşterilerimiz iki türlü avantaj sağlıyor. Alanında profesyonel olan ve yüksek tecrübeye sahip olan teknik personeller tarafından verilen tamir hizmetini alıyorsunuz. İkinci avantaj noktanız ise arızalı kartlarda yeni bir tasarım yapılması gerektiğinde bünyemizde yer alan tasarım uzmanları sayesinde yeni bir devre kart tasarımı yaptırabiliyorsunuz.

Dijital ve Analog Kart Arızaları

1 ) Malzeme arızaları: Dijital ev analog kart tamirinde en sık karşılaşılan arıza türü malzeme arızalarıdır. Kart tasarımında kullanılan malzemelerin kalitesiz olması, kullanım ömürlerinin kısa olması ve doğru tasarlanmamış olması gibi durumlar nedeni ile kartlar arıza yapar. Kaplantek Teknik Elektronik firması ile çalıştığınızda veya yeni bir kart tasarımı yaptırdığınızda kullanım süresi bakımından avantajlı olacağınız malzemeler kullanılmaktadır.

2 ) İletim hat arızaları: Kart tasarımından dolayı oluşan arızalardan biri de iletim hat problemleridir. Yanlış iletim hatlarının seçilmesi, tasarımdan kaynaklı arızalar nedeni ile dijital ve analog kart arızaları meydana gelmektedir.

3 ) Soğuk lehimler: Kart üzerinde yer alan devre elemanlarının kart üzerine sabitlenmesi için kullanılan soğuk lehimler doğru bir şekilde yapılmadığında devre elemanları kısa süre sonra bağlı oldukları noktalardan çıkarlar. Bu durumda kart arızası meydana gelir. Dijital ve analog kart tamir hizmeti veren Kaplantek Teknik Elektronik firması, soğuk lehimler nedeni ile oluşan kart arızalarında yerinde tamirat hizmeti ile sizlere hizmet veriyor. Kısa sürede arıza onarımı alabileceğiniz teknik servis hizmeti ile kart sorunlarını kısa süre de çözümleyebilirsiniz.

Dijital ve analog kart arıza tespiti yapılırken; fonksiyonel testler, kısa devre testleri, iletim hat testleri, malzeme testleri yapılmaktadır. Kart türü ve markası ne olursa olsun standart olarak uygulanan bu testler sonucunda arızalar tespit edilmektedir. Arıza türüne göre kısa süre de onarım yapılacak arızalar yerinde bakım onarım hizmeti ile onarılıp çalışır hale getirilirken yerinde onarılmayacak arızalar merkez laboratuvarda onarılmaktadır.

Müşteri memnuniyeti odaklı olarak hizmet veren Kaplantek Teknik Elektronik firması çalışanları alanlarında uzman personeller oldukları ve uzun yıllardır elektronik arıza bakım sektöründe yer aldıkları için kartların devre şemalarına ve projelerine ihtiyaç duymadan arıza tespiti ve onarımı yapmaktadır. Dijital ve analog elektronik kart arızalarında voltaj uygulaması yapılmadan kart üzerindeki malzemelerin akım / gerilim değerlerine göre malzemenin sağlamlık kontrolü yapılarak arızanın türü ve nedeni tespit edilmektedir.

Herhangi bir dökümana, belgeye ve projeye ihtiyaç duyulmadan ve karta enerji uygulaması yapılmadan sağlam kartın arızalı kart ile karşılaştırılarak arıza tespiti yapılması kart üzerinde yer alan devre elemanlarının herhangi bir zarar görmeden tamir edilmesini sağlamaktadır. V – I testi olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde bütün kart türlerinde arıza tespiti ve onarımı yapılmaktadır. Bu yöntem ile arıza tespiti yapabilmek için bütün kart türlerinden birer adet sağlam karta sahip olan Kaplantek Teknik Elektronik firması bu özelliği ile bütün sektörlerde kullanılan dijital ve analog kart tamiri hizmeti vermektedir. Tüm bu süreçler boyunca ihtiyaç duyulan malzemeler ve yedek parçaları kısa süre de tedarik eden firma bu özelliği ile sizlere kısa süre de elektronik kart tamiri ve bakım hizmeti veriyor. Piyasa fiyatlarına göre oldukça ekonomik fiyatlara kart tamir hizmeti vererek hem maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlıyor hem de zaman açısından zaman tasarrufu yapmanızı sağlayarak işletmenizin daha uzun durmasını önlüyor.

Dijital ve analog kart tamiri hizmetlerini ekonomik bir şekilde alabileceğiniz ve yerinde onarım hizmetleri ile kısa süre de kart tamiri yaptırabileceğiniz bir firma olarak sizlere hizmet veriyoruz.