Florya Elektronik Kart Tamiri

Florya Elektronik Kart Tamiri Hizmetleri

0 533 935 87 43

elektronik kart tamiri
Elektronik Kart Tamiri

Florya Kaplantek Teknik Elektronik olarak özellikle İstanbul ve Türkiye’nin her bölgesine elektronik kart tamiri hizmetleri vermekteyiz. Sistemlerinizde kullandığımız elektronik devre kartları çeşitli sebeplerden dolayı arızalanabilir. Arızanın oluşumun başlıca sebeplerinden biri arasında fazla ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı ya da dengesiz yük, sıvı ile temas ve tasarımda hata gibi durumlar sayılabilir. Farklı kullanıcıdan kaynaklı hataları da bu nedenlerin içine ekleyebiliriz. Elektronik sektöründeki gelişimler ve bu gelişmeyle beraber artım gösteren bakım onarılma ihtiyacı Florya Elektronik Kart Tamiri sektörünün de büyümesinde rol oynamıştır.

Arızanın oluşma nedenlerine bağlı olarak gösterilen  Elektronik kartın üzerinde oluşan hasarın büyüklüğü de değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin ani gerilim yükselmesinin oluşumu durumunda kartın besleme katında olan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarların oluşmasına engel olabilir, böyle bir durum esnasında bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun ortadan kaldırılabilir. Kartın aşırı ısınması veya başka bir söylemle soğutmanın yeterli olmaması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olarak zarar görmüş olabilir. Farklı bir örnek verecek olursak, uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde bulunan girişten çıkışa kadar olan mikro denetleyici de dahil olmak üzere birden fazla malzeme zarar görmüş olabilir. Bu gibi örnekleri sıralamak mümkündür.

Arızaların oluşma nedenine ve arızalanmış olan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak gösterilen farklı test aletleri ve test yöntemlerini kullanmak gerekir. Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin saptanması ve bunun peşinden arızalı ekipmanların yenisi ile değiştirilmesidir. Bu sebeple bozulmuş olan elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmiş olması olasıdır..  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Florya Elektronik kart tamiri, profesyonel donanımları kullanarak, devre kartında hasar oluşturmadan ve minimal parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir. Bu yönde devre üzerinde oluşan hasarlı donanımı özel hasar bulma takımları ile direkt saptamak oldukça önem taşımaktadır.

Konsantre hizmet durumlarında endüstriyel kartların seneler içinde tekrar eden hasar göstereceğini ve bunun sebebi olarak tekrar eden onarım ihtiyacı meydana gelebileceğini unutmamak gerekir. Bu sebeple onarımların profesyonel ekip ve ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekir. Burada elektronik devre üzerinde ekipman söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma tekniği ile ortaya çıkmaktadır.

Bununla beraber, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik ekipmanları iyi bilmeli ve gerekli olduğu zaman bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine eş değer ayarlayabilmek gereklir. Bunun için datasheet diye adlandırdığımız ve internette malzemenin kodunu yazarak rahatça ulaşabileceğimiz bilgileri okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.