Kuyumcu / Lazer Kaynak Makineleri Tamiri +90 (533) 935-87-43

Kuyumcu / Lazer Kaynak Makineleri Tamiri

Kuyumculuk sektöründe kullanılan elektonik tabanlı cihazların en önemlilerinden Lazer Kaynak Makinesi tamiri hizmeti vermekteyiz.

Marka Ayrımı yapmadan bu cihazlarda kullanılan kontrol devreleri, besleme kartı, görüntüleme ve lazer bileşenlerinin garantili tamiri yapılmaktadır.

Kontrol kartları, Ana Kartlar, Güç Devreleri

Arızalı Elektronik Kartlar makinalarda, iş makinalarında ve imalatlar ağlarında zaman zaman arıza yapmaktadır. Bu arızalar bir çok nedenden oluşabilir, yüksek voltaj, nem, yanlış çalıştırma, kısa devre gibi sorunlar elektronik kartlarımıza zarar vermeketedir. Arızalı elektronik kartlarınızı garantili olarak tamir etmekteyiz ve sizlere en kısa sürede teslim etmekteyiz çünkü zamanın degerini bilmekteyiz.

YAG Lazer Tamiri

Kuyumcu / Lazer Kaynak Makineleri Tamiri

ND YAG Lazer, özelliklerinden dolayı diğer lazer çeşitlerinden farklı olarak yüzeyden daha derine işleyebilir. Ayrıca metal yüzeyler tarafından soğurulması, CO2 lazerden daha iyi olması sebebiyle ince işçilik gerektiren noktalarda kullanılması uygundur.

Sanayide yansıtıcı metalleri delme, lazerle kesme işlemlerinde tercih edilmekle birlikte, metal olmayan seramik materyalleri işlemede ND Yag lazer kullanılır. ND Yag Lazerler, ince malzemeler ya da küçük parçaların kaynak işlerinde kullanılır.


Kaplantek Elektronik laboratuvarları anti-statik laboratuvar ortamında arızalı ürünlerinizi özenle onarır.

Baskılı devre kartı (BDK) veya Printed circuit board(PCB);

Bir devre hazırlarken elektronik devre elemanlarını yerleştirmek için yüzeyinde iletkenden hazırlanmış yollardan oluşan yüzeyinde de delikler bulunan ve bu deliklerin içi lehimle kaplı olan yalıtkan maddeden yapılmış kartlardır.

Elektronik kart, iletken lehim kullanılarak oluşturulmuş ve kart katmanları arasında elektrik iletimini gerçekleştiren yolların bağlantısını sağlar. Böylece ihtiyaç duyulan devre elemanlarının bacakları bu deliklere bağlanabilir. Yüzey montaj teknolojisine göre elemanların üzerinde duracağı düz bir yüzey halinde olan bakırdan veya üzeri lehim kaplanmış adalar bulunur. Bazı iletken bölgeler su yolları ile birbirlerine bağlantılıdır. Su yolları akımı geçirir.Üzerinden çok fazla akım geçecek olan su yolları kalın yapılır az akım geçecek olanlar ince yapılır.

BDK (PCB) hazırlayabilmek için öncelikle profesyonel olarak çizilip, test edilmesi gerekir ve çizimi genelde BDK için hazırlanmış özel simülasyon bilgisayar programları ile yapılır. En çok kullanılan ve bilinen BDK (PCB) tasarım programlarına OrCad, Proteus (ISIS ve ARES) ve Protel, PCAD örnek verilebilir. PCB çiziminde, yol aralıkları, via genişlikleri, bypass kondansatörlerinin yerleştirilmesi, radyo frekans yayan parçalar var ise bunların mümkün olduğunca entegre devre elemanlarını etkilemeyecek şekilde yerleştirilmesi, aksi halde Faraday kafesi ile yalıtılması, dijital ve analog şaselerin (toprak-ground) ayrıştırılması gibi konulara dikkat edilir.

Fiber vb malzemelerin üzerine ince film tabakası halinde bakır yapıştırılmış malzemeler bakırlı pertinaks olarak isimlendirilir. Bu malzeme üzerine, devre şeması (farklı şekillerde) hazırlanarak aktarılır. İletim işleminde bir çeşit boya ile akım taşıyacak yollar plakete çizilmiş olur. Bu plaket özel bir asit karışımına bırakılır. Asit karışımı, boyalı yüzeylere zarar vermezken, üzerinde boya olmayan yüzeydeki bakırlar erir. Asitten çıkarılan plaket yıkanarak üzerindeki boya tabakası da kaldırıldığında devre hazır hale gelmiş demektir.

PCB(BDK) arızası olduğunda, kullanıcı genellikle aynı karttan eski bir tane bulmaya çalışacak ya da pahalı bir yöntem olarak yeni bir tane almayı tercih edecektir. Her iki durumda da, Kaplantek güvenilir ve uygun maliyetli onarım hizmeti sunmak için hazırdır. Hem Türkiye’ de hem de uluslararası alanda geniş bir tedarikçi yelpazesine sahibiz. Biz her zaman ulaşılabilecek en son teknolojik altyapıyı ve test teknolojisini kullanarak PCB birimlerini tekrar düzenliyoruz . Firma bünyemizde, devre dışında hem analog hem de dijital bileşenleri test etmenize olanak sağlayan, daha sonra hatalı bileşenlerin yerini ve gerektirdiği tamir parçalarını belirleyen donanım ve yazılım teknolojilerine sahibiz. Yazılım kontrolleri yaparak tekrar programlama ve geri yazılım doğrulama işlemleri mevcut ekipmanlarımızla tarafımızca yapılmaktadır.

Kaplantek Elektronik Laboratuvarımız ihtiyacınıza göre 7/24 SAAT hizmet vermektedir.

Elektronik Laboratuvarımızda Başlıca hizmetlerimiz;

Değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir.
Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.

Onarılmış cihaz onarım sonrası kategorilerine göre parça bazlı garanti kapsamındadır.

Servisimizde elektronik kartlar, besleme ünitesi, ana chip arızası, görüntü sorunlarının düzeltilmesi, kart ile monitor arası data kartı, inverter ve menteşe tamir arızalarına işlem yapılabilmektedir.

Arıza tespit, onarım, test ve son kontrol aşamalarında en modern test ve ölçüm cihazları kullanılmaktadır.

Raporlama ve Garanti Süresi

Tespit edilen arıza ve yapılan işlemler, aynı zamanda GARANTİ BELGESİ yerine de geçen teknik servis raporu ile belgelenip, müşteriye, Müşteriyle Birlikte Kontrol aşamasında sunulmaktadır. Kaplantek onarımını yaptığı cihazlar için 3 aylık Tamir Garantisi vermektedir.

Eğer Sorularınız varsa bizi arayınız yada info@kaplantek.com adresine sorununuzu mail olarak gönderiniz.

Sizlere daha iyi destek verebilmemiz için lüften detaylı bilgi paylaşmayı unutmayınız.

Lazer Kaynak Makineleri / Kuyumcu Kaynak Makineleri Tamiri

Lazer kaynak makinesi tamiri, Kuyumcu kaynak makinesi tamiri, ND YAG Lazer cihazı tamiri