Motor Sürücü Kart Tamiri

Motor Sürücü Kart Tamiri +90 (533) 935-87-43

Her türlü Sürücü motor kartları tamiri, SSM ve Fadis kartları üzerinde bulunan step motor sürücü(kontol) devrelerinin tamiratı yapılmaktadır.

Marka Ayrımı yapmadan Sanayi ve tesktil sektöründe kullanılan step motor ve servo motor sürücü devreleri tamiratı yapılmaktadır.
Sürücü katlarında ve motor sürücü entegrelerinde ki arızalar tespit edilerek ve diğer kompanetlerin sağlamlık testi gerçekleştirilerek parça garantili teslim edilmektedir.

Step Motor sürücü kartları,Servo Motor Sürücü Kartları

Arızalı Elektronik Kartlar makinalarda, iş makinalarında ve imalatlar ağlarında zaman zaman arıza yapmaktadır. Bu arızalar bir çok nedenden oluşabilir, yüksek volat, nem,yanlış çalıştırma, kısa devre gibi sorunlar elektronik kartlarımıza zarar vermeketedir. Arızalı elektronik kartlarınızı garantili olarak tamir etmekteyiz ve sizlere en kısa sürede teslim etmekteyiz çünkü zamanın degerini bilmekteyiz.

Kaplantek Elektronik laboratuvarları anti-statik laboratuvar ortamında arızalı ürünlerinizi özenle onarır.

Baskılı devre kartı (BDK) veya Printed circuit board(PCB);

Bir devre hazırlarken elektronik devre elemanlarını yerleştirmek için yüzeyinde iletkenden hazırlanmış yollardan oluşan yüzeyinde de delikler bulunan ve bu deliklerin içi lehimle kaplı olan yalıtkan maddeden yapılmış kartlardır.

Elektronik kart, iletken lehim kullanılarak oluşturulmuş ve kart katmanları arasında elektrik iletimini gerçekleştiren yolların bağlantısını sağlar. Böylece ihtiyaç duyulan devre elemanlarının bacakları bu deliklere bağlanabilir. Yüzey montaj teknolojisine göre elemanların üzerinde duracağı düz bir yüzey halinde olan bakırdan veya üzeri lehim kaplanmış adalar bulunur. Bazı iletken bölgeler su yolları ile birbirlerine bağlantılıdır. Su yolları akımı geçirir.Üzerinden çok fazla akım geçecek olan su yolları kalın yapılır az akım geçecek olanlar ince yapılır.

BDK (PCB) hazırlayabilmek için öncelikle profesyonel olarak çizilip, test edilmesi gerekir ve çizimi genelde BDK için hazırlanmış özel simülasyon bilgisayar programları ile yapılır. En çok kullanılan ve bilinen BDK (PCB) tasarım programlarına OrCad, Proteus (ISIS ve ARES) ve Protel, PCAD örnek verilebilir. PCB çiziminde, yol aralıkları, via genişlikleri, bypass kondansatörlerinin yerleştirilmesi, radyo frekans yayan parçalar var ise bunların mümkün olduğunca entegre devre elemanlarını etkilemeyecek şekilde yerleştirilmesi, aksi halde Faraday kafesi ile yalıtılması, dijital ve analog şaselerin (toprak-ground) ayrıştırılması gibi konulara dikkat edilir.

Fiber vb malzemelerin üzerine ince film tabakası halinde bakır yapıştırılmış malzemeler bakırlı pertinaks olarak isimlendirilir. Bu malzeme üzerine, devre şeması (farklı şekillerde) hazırlanarak aktarılır. İletim işleminde bir çeşit boya ile akım taşıyacak yollar plakete çizilmiş olur. Bu plaket özel bir asit karışımına bırakılır. Asit karışımı, boyalı yüzeylere zarar vermezken, üzerinde boya olmayan yüzeydeki bakırlar erir. Asitten çıkarılan plaket yıkanarak üzerindeki boya tabakası da kaldırıldığında devre hazır hale gelmiş demektir.

PCB(BDK) arızası olduğunda, kullanıcı genellikle aynı karttan eski bir tane bulmaya çalışacak ya da pahalı bir yöntem olarak yeni bir tane almayı tercih edecektir. Her iki durumda da, Kaplantek güvenilir ve uygun maliyetli onarım hizmeti sunmak için hazırdır. Hem Türkiye’ de hem de uluslararası alanda geniş bir tedarikçi yelpazesine sahibiz. Biz her zaman ulaşılabilecek en son teknolojik altyapıyı ve test teknolojisini kullanarak PCB birimlerini tekrar düzenliyoruz . Firma bünyemizde, devre dışında hem analog hem de dijital bileşenleri test etmenize olanak sağlayan, daha sonra hatalı bileşenlerin yerini ve gerektirdiği tamir parçalarını belirleyen donanım ve yazılım teknolojilerine sahibiz. Yazılım kontrolleri yaparak tekrar programlama ve geri yazılım doğrulama işlemleri mevcut ekipmanlarımızla tarafımızca yapılmaktadır.

Kaplantek Elektronik Laboratuvarımız ihtiyacınıza göre 7/24 SAAT hizmet vermektedir.

Elektronik Laboratuvarımızda Başlıca hizmetlerimiz;

Değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir.
Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.

Onarılmış cihaz onarım sonrası kategorilerine göre parça bazlı garanti kapsamındadır.

Servisimizde elektronik kartlar, besleme ünitesi, ana chip arızası, görüntü sorunlarının düzeltilmesi, kart ile monitor arası data kartı, inverter ve menteşe tamir arızalarına işlem yapılabilmektedir.

Arıza tespit, onarım, test ve son kontrol aşamalarında en modern test ve ölçüm cihazları kullanılmaktadır.

Raporlama ve Garanti Süresi

Tespit edilen arıza ve yapılan işlemler, aynı zamanda GARANTİ BELGESİ yerine de geçen teknik servis raporu ile belgelenip, müşteriye, Müşteriyle Birlikte Kontrol aşamasında sunulmaktadır. Kaplantek onarımını yaptığı cihazlar için 3 aylık Tamir Garantisi vermektedir.

Eğer Sorularınız varsa bizi arayınız yada info@kaplantek.com adresine sorununuzu mail olarak gönderiniz.

Sizlere daha iyi destek verebilmemiz için lüften detaylı bilgi paylaşmayı unutmayınız.

Sanayi Makina Kart Tamiri

Streç Sarım Paketleme Makinesi Kart Tamiri, Takviyeli Poşet Makinesi Kart Tamiri, Balonlu Naylon ve Poşet Makinesi Kart Tamiri, Kutu Mendil Makinesi Kart Tamiri, Tuvalet Kağıdı Makinesi Kart Tamiri, Bakliyat Paketleme Makinesi Kart Tamiri, Kuru ve toz Gıda paketleme makinesi kart tamiri, Fındık Fıstık makinesi kart tamiri, Stretch palet sarma makinesi kart tamiri, Paketleme makinesi kart tamiri, Ambalaj paketleme makinesi kart tamiri, Dolum makineleri kart tamiri, sıvı dolum makinesi kart tamiri, etiketleme makinesi,Kutu karma makinesi kart tamiri, Kumaş boyama makineleri kart tamiri,elektrostatik boya makineleri kart tamiri, kayısı kuruyemiş paketleme makineleri kart tamiri, pişmaniye lokum çikolata kaplama makineleri kart tamiri, Küp şeker makinesi kart tamiri, helva makinesi kart tamiri, sütpaketleme makinesi kart tamiri, roto gravür baskı makinesi kart tamiri, Kapitone makinesi kart tamiri, kuka robot kart tamiri, otomatik kesim makineleri kart tamiri, Gerber Cutter kart tamir, otomatik kumaş kesme makineleri kart tamiri, pastal kesim makinesi kart tamiri, tekstil imalat makine kart tamiri, sanayi çamaşır yıkama makinesi kart tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir